BT Servis Hizmeti

Müşterilerimize global standartlarda verdiğimiz BT Altyapı ve Kullanıcı Servis Hizmeti ile onların işlerine odaklanmalarını, enerjilerini kendi sektörlerine harcamalarını sağlarız. Servisimiz kapsamında, müşterilerimizin tüm BT altyapı alanındaki danışmanlığını yapar, ihtiyaçları için optimum çözümler üretiriz ve uygularız.

Yardım Masası (Profesyonel Service Desk)

Yerinde destek hizmetlerimize ek olarak, profesyonel teknik altyapı ve kaynaklar ile oluşturulmuş Service Desk’lerimiz (Yardım Masası) üzerinden müşterilerimizin kullanıcılarına çözüm sonuçlu uzaktan BT Altyapı desteği sunmaktayız.

Service Desk hizmetimizi müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre şekillendirebilmekteyiz.

Örnek Service Desk modellerimiz:

 • Müşterimizin ihtiyacına ve ortamına özel oluşturulmuş ekip ve altyapı ile,
 • Müşterimizin BT altyapı tarafında yaptığı projelerinin desteği için özel ekip ile,
 • Bazı yazılım projeleri için spesifik konularda destek için oluşturulmuş özel ekip ile,
 • Müşterimizin ihtiyacına göre kendi ofislerinde oluşturduğumuz altyapı ve ekip ile…

Uygulama Desteği

Son Kullanıcı Destek Hizmetimiz kapsamında, müşterilerimizin sürekli kullandıkları (CRM, ERP vb.) uygulamalarının ya da yazılım projelerine, alanında tecrübeli ekipler ile destek vermekteyiz. Desteğimizi müşterilerimizin ihtiyacına göre yerinde ya da uzaktan, tam veya yarı zamanlı destek olarak şekillendirebilmekteyiz.

Veri Tabanı Yönetimi

Veritabanı danışmanlık, kurulum, yönetim hizmetlerimiz kapsamında, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, detaylı analizler yaparak veritabanı mimarisini tasarlar, uygun ürünleri belirler, tüm kurulumlarını yapar ve yedekleme, replikasyon çözümlerini oluştururuz. Tüm oluşum aşamaları sonrasında da tecrübeli ekiplerimiz ile yönetim desteğini vermekteyiz.

Microsoft Kurumsal Hizmetler

Verimli, güvenli ve doğru teknolojilerin uygulanması için müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda verilen hizmetlerin tümünü içermektedir. Kurumların ihtiyacı olan ağ teknolojileri, mesajlaşma, iletişim, yönetim, güvenlik, yaygınlaştırma, sanallaştırma, iş sürekliliği ve felaket yönetimi senaryolarını sağlayan Microsoft teknolojilerini kompleks veya basit olabilen tüm yapılarda MSF (Microsoft Solution Framework) metodolojisi kullanarak gerçekleştirmekteyiz.

Microsoft Türkiye ile Microsoft tabanlı çözümler ve katma değerli servisler sunuyor, lisans hizmetlerinden danışmanlık ve çözüm satışına kadar uzanan geniş bir yelpazede kurumların ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

IT Altyapı Kurulumu

Müşterilerimizin yeni IT Altyapı kurulumlarında veya IT Altyapı yenilemelerinde/geliştirmelerinde, detaylı ihtiyaç analizleri yapılarak;

 • Local ve Wide Area Network tasarımı ve kurulumu,
 • Active Directory Domain tasarımı ve kurulumu,
 • Uygulama ve Dosya Sunucusu planlama ve kurulumu,
 • Shared Storage planlaması ve kurulumu,
 • Güvenli Internet erişimi,
 • Intranet (SharePoint) kurulumu,
gibi başlıca konular olmak üzere bir çok konuda çözümler getiriyor ve sonrasında desteğini veriyoruz.

Sunucu Kurulumu ve Yönetimi

İhtiyaç analizi, uygun ürünün ve lisanlama modelinin seçimi, planlama, devreye alma, işletme ve yönetim gibi aşamalarda hizmetler sağlıyoruz.

Sunucu üzerinde hakların ayarlanması, yedekleme, güvenlik ve güncelleme yönetimi gibi sürekli operasyonel işlerin ihtiyacınıza göre yerinde ya da uzaktan sürdürülmesini gerçekleştiriyoruz.

Sistem Odası Altyapı Kurulumu ve Düzenlemesi

Sistem Odası altyapı projelerimizde, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik;
 • Sistem odası dizayn ve kurulumu,
 • Sistem odası yeniden yapılandırılması ve düzenlemesi,
 • Network kabineti düzenlemesi,
 • Sistem odası izleme ve yangın, ısı, nem, su baskını önlem çözümleri üretme,
gibi başlıca projelerimizde müşterilerimizin tüm Sistem Odası altyapı taleplerine çözümler sunmaktayız.

Network Altyapı Kurulumu

 • WAN Optimizasyon,
 • Lokasyonlar Arası Bağlantı,
 • LAN Kablolama,
 • Wireless Network Altyapı Kurulumu,
 • Sistem Odası Tasarımı ve Düzenlemesi,
 • Ağ Güvenliği,
gibi başlıca projelerimizde müşterilerimizin tüm Network altyapı taleplerine çözümler sunuyoruz.

İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma

Bilgi Teknolojilerinin ve bu yapıda barındırılan süreçlerin işimiz için çok önemli olduğu günümüzde, bu yapıların yedeklenmesi de iş sürekliliğimizin sağlanabilmesi için çok önem kazanmıştır. İş sürekliliğini sağlayacak yapıyı oluşturmak, sadece bilgi teknolojileri yapısında yapılacak bir çalışma değil, tüm iş birimleri koordinasyonu ile oluşturulması gereken bir stratejidir. Tüm bunların bilincinde olan ekibimizle müşterilerimizin iş sürekliliği stratejisini planlar ve en uygun teknolojik çözümleri uygularız.

Sanallaştırma ve Konsolidasyon

Günümüz teknoloji ve şartlarında sanallaştırmanın önemini çok iyi bilen, bu çözümü Türkiye’de kendi yapısında ilk kullanan ve çözüm olarak sunan teknoloji kurumlarından biri olarak müşterilerimize VMWare ve Microsoft Hyper-V altyapısında, Intel Türkiye’nin ilk ve tek sanallaştırma çözüm ortağı ve VMWare Enterprise Partner olarak;

 • Sanallaştırma çözüm ve uygulamalarını,
 • Halihazırdaki yapılarını sanallaştıma teknolojisine entegre etmeyi,
 • İhtiyaca göre ölçeklenebilir modüler çözümleri uygulamayı,
Çözüm sonrasında profesyonel desteğini teknolojinin tüm özellikleriyle birlikte sunuyoruz.
Ayrıca sektöre yön veren ve bilgi paylaşımı sağlayan seminerler düzenleyerek sanallaştırmanın yaygınlaşmasına katkı sağlıyoruz.

Yedekleme ve Replikasyon

Müşterilerimizin iş sürekliliğini sağlayacak olan tüm bilginin yedeklenmesi için gerekli tüm stratejiyi oluşturur ve kullanılacak yöntemleri en uygun seviyede, en uygun bütçeyle belirleriz. Strateji oluşturma aşamasında tüm operasyon süreçlerini belirler ve müşterimizin yapısına ve tecrübe edilmiş global standartlara uygun olarak şekillendiririz.

SAN Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri

Veri depolamanın ve veriye en güvenli, en hızlı şekilde erişimin iş yapış şeklimizi aktif olarak etkilediği günümüzde, müşterilerimize;
 • Verinin barındırılacağı kapasitenin ileriye dönük planlamasında,
 • Yapısına uygun veri depolama çözümünün oluşturulmasında,
 • Verinin önem derecesine göre farklı alternatiflerde yedekleme çözümü oluşturulmasında,
 • Farklı ugulamaların farklı ihtiyaçlarına yönelik katmanlı Veri Depolama ve Yedekleme yapılarını içeren çözümler sunar ve uygularız.

Bilgi GüvenliğiEk olarak, bilgi güvenliğinde en önemli faktörün, “bilgiyi kullanan insan” olduğunun bilinciyle, düzenlediğimiz Bilgi Güvenliği süreç içi eğitimleri ile güvenliği sağlamaktayız.

Donanım Teknoloji Danışmanlığı

Müşterimizin IT altyapı oluşturulması, geliştirilmesi, yenilemesi kapsamında ihtiyacı olan tüm donanımlar için en uygun model ve markaları belirleriz. Tecrübeli satış ekibimiz ile üst düzey partnerliklerimizin bulunduğu distribütörlerden en uygun fiyatlarla teminini sağlarız.

IP Telefon

IP Telefon sistemleri günümüzde artarak analog telefonların yerini almaktadır. IP telefon sistemleri açılımı Voice over Internet Protocol olan VoIP adlı teknolojiyi kullanırlar. VoIP kısaca telefon görüşmelerinin Internet üzerinden yapılması demektir. VoIP altyapısı ile görüşme yapmak için herhangi bir teknik bilgiye de gerek duyulmamaktadır. Üstelik internet bağlantısı olan her yerde görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

Sadece görüşme yapma açısından bakıldığında IP Telefon sistemlerinin analog sistemlere olan üstünlükleri kısaca daha düşük maliyet, konumdan bağımsız hale gelmek, görüntülü iletişim gibi bir çok teknolojik yenilik sayılabilir. Bunun yanında raporlama araçları, CRM yazılımları, çağrı yönetimi ve geliştirilebilirlik açısından da IP Telefon altyapısının üstünlükleri vardır.

IP telefon çözümlerinin en büyük avantajları katma değerli iletişim uygulamalarının entegrasyonuna açık mimariye sahip olmalarıdır. Böylece IP telefon ekranından sistem odasının durumunu görüntülü olarak takip etmek, güncel borsa veya döviz bilgilerini kullanıcılara iletmek ve telefonları dahili anons sistemi olarak kullanmaya kadar pek çok sayıda katma değerli uygulamadan söz etmek mümkün hale geliyor.

Kurum yapı ve bütçesine uygun, ihtiyaçlarına çözüm olacak yöntemleri/ürünleri belirliyor ve çözüm kapsamındaki tüm ürünlerin tedarik, kurulum ve konfigürasyonlarını içeren projeler yapıyoruz.

Live Agent

Asterisk tabanlı IP Telefon platformlarına özel olarak geliştirdiğimiz yazılımlarla, Çağrı Merkezi’ne yerleştirilen Wallboard sayesinde Agent’ların, Sistemin ve IP Telefonların durumları ile ilgili detaylı raporlar alabilir ve canlı olarak Dashboard üzerinden izleyebilirsiniz.

Video Konferans & Telepresence

Görüntülü konferans teknolojileriyle, özellikle farklı ve uzak bölgelerde ofisleri bulunan müşterilerimizde lojistik maliyetini düşürmeyi ve aktif bir toplantı, iletişim imkânı sağlayarak verimliliği artırmayı amaçlarız.

Yardım Masası/Çağrı Merkezi Kurulumu

Kuruluşunuzun küçük ya da geniş çaplı IP telefon sistem altyapısı ihtiyaç ve gerekliliklerinize göre projelendirilip tarafımızca son kullanıma hazır şekilde tarafımızca teslim edilir. Bu hizmetimiz için tek gereken şey ihtiyacınızı bize iletmenizdir. Bu bilgiler ışığında ağ alt yapınız, çağrı alt yapınız ve raporlama ihtiyaçlarınızı analiz edip gerekli ayarlamaları ve kurulumları tamamlayabiliriz. Ayrıca gelişen yapılarda ve farklılaşan ihtiyaçlarda da sistemin genişletilmesi ve güncellenmesi mümkündür.

KIOSK & Digital Signage & InfoPoint

Müşterilerimizin ofislerinde ortak kullanım alanlarına konumlandırdığımız, içerisinde kurumlara özel kişiselleştirilebilecek uygulamaların yüklü olduğu, InfoPoint ve Kiosk istasyonları ile iç iletişimin güçlendirilmesini sağlarız.

Aprego Restoran Otomasyonu

Aprego! yoğun restoranınızı, barınızı veya kafenizi kolaylıkla yönetmenize yardımcı olabilir.

22 yıllık tecrübe ile Catering POS ihtiyaçlarını bir bütün olarak ele alır…

Yönetimi kolay ve zengin özelliklerle dolu Aprego Back-Office modülüne bağlanan tüm uç birimlerinizi kontrol edin.
Hızlıca eklenebilen yeni masa ve içeriklerinizin anında POS birimlerinde görüntülenmesini sağlayın.

Aprego global bir üründür!

Aproge farklı dillerde çalışmak üzere programlanmıştır. Size özel olarak açıkça iletişim kurabileceğiniz şekilde ayarlanabilir.

Düşük fiyat garantisi
Aprego en ucuzu..
Özelliklerden bağımsız olması, sıfır veritabanı yönetim ve bakım maliyetleri ile Aprego’nun toplam maliyeti rakipleri arasında en düşüktür.

Uzaktan Veritabanı Yönetimi

Niceye It Consulting Microsoft Sql Server İçin Birçok Sanal DBA Servisi Sunar

Microsoft SQL Sunucu veritabanı platformlarınızda sizlere yüksek erişilebilirlik ve felaket kurtarma konularında yardımcı olabiliriz. Yüksek tecrübeye sahip olduğumuz SQL Server Standard Edition and SQL Server Enterprise Edition için aşağıda verilen SQL Server versiyonlarında, sanal ve fiziksel ortamlarda bulunan tüm işletim sistemleri ile sizlere destek veriyoruz.

 • SQL Server 2000 32-bit
 • SQL Server 2005 32-bit
 • SQL Server 2008 32-bit
 • SQL Server 2008 R2 32-bit
 • SQL Server 2012 32-bit
 • SQL Server 2000 64-bit
 • SQL Server 2005 64-bit
 • SQL Server 2008 64-bit
 • SQL Server 2008 R2 64-bit
 • SQL Server 2012 64-bit

Sql Server Pasif Ve Aktif Kümeleme İle Yüksek Erişilebilirlik Ve Felaket Kurtarma İşlemlerini Garantiliyoruz

SQL Server Kümeleme Servisleri ortamı iş kesintisine uğratacak donanım hatalarına karşı korur. Kümelenmiş sistemlerde arıza durumunda sistem otomatik olarak ikincil sunucu üzerinde çalışmaya devam eder. Sunucular disk kaynağını paylaştığından yüksek seviyeli donanım yedekliliğine sahip SAN veya RAID yapılarını öneriyoruz. İşiniz için en uygun kümeleme sistemini önerirken en uygun depolama yapısını da seçmenize yardımcı oluyoruz. Üstelik sistem tasarım aşamalarından kuruluma, devamında sağlanan destekten performans yönetimine tüm konularda yanınızdayız.

Veritabanınızı Koruyacak Ve En Yüksek Çalışma Zamanı Sağlayacak Diğer Hizmerler

 • SQL Server Veritabanı Eşleme
 • SQL Server Replikasyonu
 • Log Aktarımı

SQL Server Performans ve Sağlık Kontrolleri

SQL Server performansı artan veri boyutları, yeni uygulamalar, donanım arızaları gibi birçok nedenden dolayı düşebilir. Proformans problemlerini teşhis edip çözülmesi konusunu da bize bırakın.

 • SQL Server sorgu problemleri
 • Servis Paketleri ve yamalar ile ilgili karmaşalar
 • Güncelleme ve geçişleriniz için tecrübemizin avantajlarını kullanabilirsiniz.
 • Güvenlik denetimlerimiz sayesinde kafanız rahat
 • Yedekleme ve Kurtarma planlarınızı gözden geçirelim
 • SQL Server ortamı gelişimi için bizimle çalışın
 • Microsoft SQL için performans kontrolleri

Konu SQL Server veritabanı olduğunda SQL Server uzmanlarımıza gönül rahatlığıyla işlerini teslim edebilirsiniz.

SQL Server Performans Kontrolü, Microsoft SQL Server tabanlı sistemlerinizde performans, kararlılık ve erişilebilirlik derecelendirmesini hedefler. Bu analiz performans, güvenlik, taşınma, güncelleme ya da erişilebilirlik problemlerine odaklabilir. Bağımsız bir SQL Server ortam denetimi ekipleriniz işlerine odaklandığında veya biraz yol gösterilmesine ihtiyaç duyduğunda işinize yarayabilir. Amacımız size zaman kazandırıp başınızı ağrıtacak durumlardan uzaklaştırmak.

Microsoft SQL Sunucu için Performans Kontrolü verimliliği incelemenin yanında Microsoft SQL Sunucu tabanlı veritabanı yönetim sisteminin de verimliliğini inceleyen, dikkatlice hazırlanmış bir programdır. Sistemin verimliliği Microsft SQL sunucu ürünlerinin hangisilerinden faydalanıldığının belirlenmesiyle değerlendirilir, daha doğrusu sistem tüm performansını ortaya koyabiliyor mu?

 • İdeal sistem performansı
 • Donanım kaynakları
 • İşletim sistemi
 • SQL Server veritabanı sunucusu
 • İstemci iletişimleri
 • Uygulama uyarlama

1. SQL Server Replikasyon

Uzmanlarımız organizasyonunuzdaki amaçlarınıza ulaşmanız için SQL Server replikasyonları konusunda size tavsiye ve stratejiler üretebilir. Ayrıca sanal DBA hizmetimiz ile kopya sunucu hareketlerini de inceleyebiliriz.

 • Başlangıç değerlendirmeleri ve ihtiyaçların incelenmesi
 • Kopya sistemin tasarlanması
 • Yaklaşım ve planların belirlenmesi
 • Zaman planı ve maaliyet analizlerinin yapılması
 • Kurulumun gerçekleştirilmesi
 • Testler ve onay süreçlerinin takibi
 • Talep edildiğinde Virtuatic DBA tarafından kopya sunucunun izlenmesi

SQL Server replikasyon nedir

SQL Server replikasyon verilerin bir sunucudan diğerine taşınmasını sağlayan bir araç setidir.
 • Etkileşimsel kopyalama
 • Yenilenebilir üyelikli etkileşimsel kopyalama
 • Snapshot kopyalama
 • Birleşim kopyalama

Kimler neden SQL Server replikasyon ihtiyacı duyar?

 • Raporlamayı ayrı bir sunucuda barındırmak isteyen iş organizasyonları
 • Dağıtılmış bir sistem isteyen iş organizasyonları
 • Hata yedekli bir sistem isteyen iş organizasyonları
 • Verilerini Oracle’dan SQL’e taşımak isteyen iş organizasyonları

SQL Server 2012 Geliştirmeleri ve Yeni Özellikler

 • Hadoop Bütünleştirme
 • Dağıtılmış Replay Yapılandırma
 • Gelişmiş Powershell Desteği
 • Kullanıcı Tanımlı Sunucu Rolleri
 • Master Data hizmetleri
 • Power View
 • Kapsanan Veritabanları
 • Sıkıştırılmış Kümelenmemiş Dizi
 • Sql Server Veri Araçları
 • Always On

Sıkça Sorulan Sorular

1. Virtuatic DBA nedir?

VirtuaticDBA, veritabanı yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak için NicEye IT Consulting tarafından sunulan bir uzaktan DBA/database administration hizmetidir. Virtuatic DBA SQL sunucunuzun kritik fonksiyonlarını ve sistem istatistiklerini uzaktan izler ve erişilebilirlik, performans gibi kriterlerin sağlanmasında yardımcı olur.

2. Virtuatic DBA nasıl çalışır?

 • Sistem istatistikleriniz gün içerisinde düzenli aralıklarla Virtuatic DBA servis merkezine gönderilir. Anlık işlem gözlemleme ile sisteminizin erişilebilirliği ve iletişim kanalları izlenir.
 • İstatistikler izin verilen aralığın dışına çıktığında bir uyarı üretilir ve VirtuaticDBA uzmanları bilgilendirilir. Veritabanı uzmanı da sizi kritik sorunlar ve çözümler konusnuda bilgilendirir. Kritik olmayan konularda ise kayda geçirilen noktalar düzenli durum özetlerinde sizinle incelenir.
 • Veritabanı yönetim servisleri iiçin size ayrımış olan Virtuatic DBA veritabanı tasarımı, hata ayıklama, yönetim ve uygulama konularında da yanınızda olacaktır.
 • Virtuatic DBA uzmanlarımız sistemlerinizin, kurulumlarınızın, uygulamalarınızın ve ihtiyaçlarınızın kilit noktalarına vakıf olacaklarından, problem yaşamanız ya da tavsiyeye ihtiyaç duymanız durumunda halihazırda sisteminizin temellerini bilen biriyle iletişime geçebilirsiniz. Telefonla ya da yerinde danışmanlık ile yararlanabileceğiniz bu hizmetin en önemli noktası ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşılabilir olmasıdır.

3. Tam zamanlı bir DBA’mız yok. Neden VirtuaticDBA ihtiyacımız olabilir?

Hizmet dış uygulama tedarikçilerinden alınıyor bile olsa birçok bilgi sisteminin piyasada satılan ilişkisel veri tabanı yönetim sisteminin yararlı hale getirecek şekilde tasarlandığı sıklıkla gözde kaçırılıan bir gerçektir. En uygun performans ve sistem erişebiliriliğini sağlamak için iş uygulamasının veritabanı bileşenlerininin sorumluluğunu bu teknolojilerden anlayan bir ekibe verilmelidir. Birçok durumda tam-zamanlı bir DBA doğru seçim olmayabilir ama ihtiyacınız olduğu anlarda VirtuaticDBA yanınızda.

4. Zaten tam-zamanlı bir DBA’mız var. Neden VirtuaticDBA ihtiyacımız olabilir?

DBA personelinizin sayısını arttırmak mı istiyorsunuz? Artan iş yükü veya yıpranma nedeniyle daha fazla mı kapsam ihtiyacınız var? DBA’nız izne çıktığında ya da eğitime gittiğinde yardıma mı ihtiyacınız var? DBA’nızın rutin bakımlar yerine yeni kritik iş uygulamalarınıza mı yoğunlaşmasını istiyorsunuz? Virtuatic DBA günlük izleme, ayarlama ve hata durumlarında bilgi üreterek mevcut DBA’nıza yardımcı olabilir. DBA’nız işten uzakta kalmak zorunda olduğu durumlarda da kısa vadeli destekler söz konusudur. İhtiyaç olduğunda ve istediğiniz zamanlarda destek alabilirsiniz.

5. Virtuatic DBA maliyeti nedir?

Temel veritabanı işlemlerini, sunucu izlemeyi ve yönetim özelliklerini kapsayan aylık bir ücret ve uzaktan danışmanlık hizmetlerini içeren bir tarifemiz mevcuttur. İhtiyaçlarınızı karşılamak için hizmet şekillendirilebileceği için detaylı bilgi için VirtuaticDBA@NicEye.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

6. Veritabanı sistemlerimle ilgili yardıma ihtiyacım olursa ne yapmalıyım?

Size atanmış Virtuatic DBA veritabanı uzmanımız uzaktan destek, yerinde destek, danışmanlık ve rehberlik için bir telefon kadar yakınınızda olacaktır. Veritabanı uzmanlarımız sistemlerinizi izlediğinden sistemlerinize ve kurulumlarınız hakkında zaten bilgiye sahip olacaklar ki bu da size ve bize zaman kazandıracaktır.

7. Virtuatic DBA yedekleme ve veri yükleme işlemlerini içeriyor mu?

Yedekleme operasyonlarınn günlüklerinin izlenmesi temel servise dahildir. Tüm yedekleme ve veri yükleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek tecrübeye sahip kaynaklarımız servisleri ihtiyaçlarınıza göre de şekillendirebilir.

8. Virtuatic DBA veritabanını otomatik olarak düzenleyen bir yazılım aracı mıdır?

Virtuatic DBA, tecrübeli DBA’larımızın en uygun yapıyı oluşturmak için Microsoft SQL Server veritabanı bilgilerinizi topladığı ve bir araya getirdiği bir araçtır. Veritabanınızın düzenlenmesi hakkında uzman görüşleri ve danışmanlık, tecrübeli analistlerimiz sayesinde hep yanınızda olacaktır.

9. Bu servis yazılım tedarik destek ekibimle nasıl birlikte çalışacak?

Veritabanı yönetimi konusunu uygulama tedarikçisine emanet etmek yeterli seviyede veritabanı yönetimi sağlamayabilir. Uygulama desteği odaklı olduklarından geniş çerçevede müşterilere veritabanı desteği sağlama konusunda yeterli desteği sağlayamayabilirler. Ayrıca düzenli olarak planlanmış veritabanı yönetim ihtiyaçlarını sağlayamazlar. Genellikle uygulama tedarikçileri veritabanlarına uygulamanın kurulduğu platform olarak yaklaşırlar. Virtuatic DBA ise öncelikli olarak uygulamalarınızın veritabanı kısmına odaklanır. Servisimiz yüksek derecede şekillendirilebileceğinden uygulama destek ekiplerinizle de sizlerle çalıştığımız yakınlıkta çalışabiliriz.

10. Virtuatic DBA ile nasıl maaliyet tasarrufu yapabilirim?

Virtuatic DBA ile yatırımlarınızda nasıl bir dönüş olacağını aşağıdaki gibi örneklendirebiliriz.

 • Veritabanı sisteminizin kesinti sürelerinde ya da yetersiz çalıştığı zamanlarda yarattığı maddi kayıpların ölçümü kolay değildir. İş odağınız ya da kullanım alanınız değişse bile kritik veritabanı işletme fonksiyonlarını ve olay günlüklerini izleyen Virtuatic DBA sisteminizi doğru ayarlanmış şekilde tutarak sistem erişilebilirliği ve sorunsuz bir operasyon sağlar.
 • Veritabanı yönetimi için nitelikli bir adayın bulunması uzun zaman alabilir. Virtuatic DBA ile tecrübeli analistlerimiz istediğinizde veya ihtiyacınız olduğunuzda yanınızda olacaktır.
 • Gelişmiş teknik bilgiye sahip bir veritabanı yönetim uzmanının maaliyeti yüksek olabilir. Virtuatic DBA ile bu profildeki kaynakları sınırlandırılmış müşteriler arasında organize edilir. Böylelikle kaliteli desteği ihtiyacınız olduğunda alabilirsiniz.
 • Tecrübeli kaynaklarınızın eğitimleri ve desteklenmesi pahalı bir çözümdür. Virtuatic DBA bizim ofisimizden sizin için için çalışacağından kaynağınızın bilgi muhafaza döngüsü ve eğitimi ile ilgili endişelerinizi giderebiliriz.

 

 

 

 

 

 

Copyright ©2013. All Rights Reserved.
^ Başa dön